New Providence
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Domky, příbytky a obchody

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Felicia Martinéz

Felicia Martinéz


Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 2017-08-25
Age : 21

Domky, příbytky a obchody - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Domky, příbytky a obchody   Domky, příbytky a obchody - Page 2 EmptySun Aug 27, 2017 11:36 am

Samozřejmě pochopí, jakou mamku myslí, tak nějak se to vždycky dá odhadnout s vysokou úspěšností, jestli jeden z jejích rodičů mluví o tom druhém nebo o rodičích svých. "Takže jsi od začátku věděl, že nebudeš ten, kdo příkazy poslouchá... To je skvělý, já bych se třeba bála té nadměrné zodpovědnosti za vše," přizná se. Přijde jí mazané, že otec vlastně využil oficiální školy a používá to teď, aniž by jej za to někdo trestal.
"Bylo to těžké, vysvětlovat jim tohle všechno? S Jaimem? Který z vašich rodičů to přijal nejlépe? Zní to, že mamčini rodiče třeba nebyli rádi, ale rychle nabídli možnosti, aby se vám dařilo."
Zamyslí se nad vzděláním pirátů. Vždy přemýšlela, že by jednou ráda děti některých pirátů pomáhala vzdělávat v případě, že by na to neměli příliš peněz. Přeci jen manželka guvernéra to sice nedělala pro peníze, ale její představy byly trochu jiné než pirátů. A jelikož má s posádkou dobré vztahy, udělala by to pro ně občas klidně i zdarma, aby měly děti alespoň nějaký základ. Navíc vzhledem ke svojí dá se říct dětinské povaze má k dětem sama blízko a tak by to mohla pojmout i formou hry. Nevěří na to, že když rodiče těch dětí nejsou vystudovaní, že děti nemají nejmenší šanci se něčemu naučit. Naopak ví, že mnoho pirátů je moudrých, jen možná neměli takovou šanci jako třeba její otec, matka - nebo teď ona. Ne každý se rodí do dobrých podmínek a to ona díky výchově i prostředí kde vyrůstá ví. Ale to jsou zatím jen nápady do budoucna. Těžko říct, kde se chytí a kde bude pracovat.
"Pokračuj," souhlasí. Nechce dotazy příběh moc přerušovat. Bude lepší, když si jej bude pamatovat celistvě, ne rozdělený na několik částí.
Back to top Go down
René Martinéz

René Martinéz


Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 2017-08-19
Age : 49

Domky, příbytky a obchody - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Domky, příbytky a obchody   Domky, příbytky a obchody - Page 2 EmptyFri Sep 01, 2017 4:44 pm

Docela ho zaskočilo, že si myslela, že měl od začátku v úmyslu být zcela samostatný, je ale pravda, že nechtěl skončit jako obyčejný voják. "Nečekal jsem, že budu pirátem, ani že budu na nějakym extra vysokým místě, ale jo, nechtěl jsem bejt obyčejnej voják."
Bylo těžké to vysvětlovat? Sám neví, pravdou je, že to prostě vysvětlit museli a nebylo moc ani co, spíš to proběhlo tak, že to amanda řekla jemu a šli to říct jejím rodičům, zatímco sám si nebyl jistý, jestli úplně chápe, co přesně se stalo. "Rozhodně to líp vzali rodiče vaší mamky, moje matka to nepovažovala za důležitý, jediný co udělala bylo, že mi řekla, ať si to vyřeším sám. Ale i rodiče vaší matka to dělali jen proto, aby udrželi prestiž svojí rodiny, takový je život mimo nassau, o tvojem postavení rozhoduje hlavně kde se narodíš, až potom co dokážeš." Není to zrovna něco co by se říkalo dětem běžně, ale felicia už není tak úplně dítě a mohla si to docela snadno už dávno poskládat z různých útržkovytých vyprávění.
Když mu řekla ať pokračuje, usmál se, je dobře, že se nevyptává moc, často je lepší se k otázce vrátit později a snažit se na hledanou informaci přijít ze zbytku debaty. Pokračoval tedy. "Takže, byl jsem jenom kormidelník a tak jsem se plavil pod velením kapitána a prvního důstojníka, brzo jsem ale přišel na to, že i z týhle pozice skrze debaty se zbytkem posádky a vyjadřování názorů přede všemi tak, aby se to nedalo považovat za odpor nařízenému jde dosáhnout ledasčeho. Plavit se po moři mě celkem bavilo, ale nikdy jsem neměl rád bitvy, všude mrtví, strach o vlastní život, i životy přátel a úleva, když se ti podaří zabít nepřítele, to není něco, po čem by kdokoli toužil, ale ti kdo tahají za nitky se toho nikdy neúčastní. Mimo nassau by ho něco takovýho mohlo stát krk, možná by se takové prohlášení dalo považovat i za velezradu. "Ale i tak jsme bojovali, na obou stranách lidé, co nechtějí bojovat tlačení do boje, aby přežili, za neuposlechnutí byla oprátka a tak i smrt v boji byla lepší řešení. Takhle to probíhalo nějakou dobu, než v jednom z bojů zabili prvního důstojníka i kapitána a mě se povedlo s podporou posádky dostat loď bezpečně do přístavu, prohlásili mě za hrdinu a povíšili, přitom to nebyla jenom moje práce, ale práce všech na palubě, a co mi na tom přišlo nepochopitelné, nikdo si nestěžoval." Mluví stále tišeji a v jeho hlase je slyšet lítost. "Nebýt mamky, asi bych se zbláznil a skočil někde přez bok lodi, jako mnoho jiných mnohem dřív, než by k tomu došlo." Pravděpodobně to nebyla pravda, ale rozhodně by necítil příliš radosti ze života, žil jen pro ty chvíle, kdy se vrátil domů, aby byl se svou rodinou a to se od té doby více méně nezměnilo.
Back to top Go down
Felicia Martinéz

Felicia Martinéz


Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 2017-08-25
Age : 21

Domky, příbytky a obchody - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Domky, příbytky a obchody   Domky, příbytky a obchody - Page 2 EmptySat Sep 16, 2017 9:08 pm

"Jo takhle. No tak každopádně jsi dobrej, že to tak nakonec dopadlo a zvládnul jsi to," odpoví taťkovi. "To není úplně fér. Je teda pravda, že i život tady hodně záleží na tom, kam se narodíš. Některý děti třeba nemaj tak úplně prostředky pro vzdělávání a tak...ale tohle zní mnohem složitěji. A navíc se od vás očekávalo nějaké chování?" zamyslí se nahlas.
"A co si o tobě mysleli první důstojník a kapitán? Měl jsi myslíš možnost i bez jejich smrti se posunout na vyšší pozici? Nebo bys musel udělat nějakej převrat případně?" zeptá se otce. Vlastně je to celé shoda šťastných (nešťastných) náhod, ale je si jistá, že by se její otec zvládl vypracovat takhle vysoko i bez smrti těchto dvou mužů.
"Proč nebýt mamky? Jak v tom byla zapojená?" nepochopí zrovna tuhle jeho větu. Chtěl se kvůli ní vrátit domů? Tak to myslel?
Back to top Go down
René Martinéz

René Martinéz


Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 2017-08-19
Age : 49

Domky, příbytky a obchody - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Domky, příbytky a obchody   Domky, příbytky a obchody - Page 2 EmptySun Sep 17, 2017 1:21 pm

"Ty nechápeš, jak to tam fungovalo, samozřejmě bych měl šanci se dostat na vyšší pozici, i když za mnohem delší dobu, ale převrat by k ničemu nevedl, ten by mohl fungovat na pirátský lodi, kde kapitán je svrchovaným vládcem posádky, ale ne v armádě, která je složená ze stovek lodí, převrat na jedný lodi by vedl maximálně ke smrti toho, kdo ho zpustil." Usmál se nad nevědomostí svojí dcery. "Jsem za to vlastně rád, kvůli tomu, aby naše rodina žila někde, kde podobný věci chápat nemusíš jsme se přestěhovali sem. To jsem tím myslel, dřel jsem na lodi, abych přežil a pomalu zjišťoval, že jediný, co mě drží při smyslech při všech těch bojích je rodina."
Na dveře někdo zaklepal a po chvíli vstoupila vrchní kuchařka. "Promiňte, ale večeře je hotová." René na ní blahoskloně kývl. "Za chvíli jsme tam, jenom musím něco dopovědět." Kuchařka odešla a René mohl pokračovat, nehodlal to ale příliš zdržovat, přece jenom se nesluší, aby hostitel ke stolu přišel příliš pozdě.
"Bůh je mi svědkem, že jsem si nemohl přát lepší manželku. Starala se o dům, vychovávala syna a ani jednou mi nebyla nevěrná, vždycky když jsem přišel domů, uvítala mě. Samozřejmě jsme se nejednou chytli, ale vždycky to skončilo tím, že jsme si uznaly naše chyby a pokusili se s nimi něco udělat. Při těhle slovech mu do očí vytryskly slzy štěstí, až zpětně si uvědomuje, jaké vlastně měl ve svém životě štěstí, aby felicia neviděla, že brečí, zadíval se na oheň.
Pustil ji. "Teď bysme ale už měli jít na oběd, čekají na nás." Promnul si oči, přičemž si utřel slzy a vstal, načež se vydal směrem k jídelně. Snad si toho nevšimla. Nevadilo by mu ani tolik, že by ho dcera viděla brečet, to ho vyděla už nejednou, ale že by si jeho slzy mohla špatně vyložit.
Back to top Go down
Felicia Martinéz

Felicia Martinéz


Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 2017-08-25
Age : 21

Domky, příbytky a obchody - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Domky, příbytky a obchody   Domky, příbytky a obchody - Page 2 EmptyTue Sep 19, 2017 10:21 pm

"Jo jasně, to zní docela logicky. Ale zároveň armáda kde je postup tak beznadějně pomalý, zní hrozně nezáživně. Ale chápu, že se třeba pokouší o to, aby se všichni snažili víc nebo že je tam tolik lidí, že nemůžou být všichni na vysoké pozici," zamyslí se sama nahlas. Nechce ani žádnou odpověď.
Poté přijde kuchařka, což je Felicii trochu blbé. Ale co se dá dělat.
Líbí se jí, jak její otec mluví o matce. Ale zároveň ona není zrovna romantický typ člověka, takže si neumí představit, že by jednou někoho takového našla i ona sama - nebo spíš obráceně, že by se takto mohla chovat i ona a čekat na svého muže dlouhé dny. Nevšimne si, že otci vytryskly do očí slzy. Vstane a jde na večeři.
Back to top Go down
Sponsored content





Domky, příbytky a obchody - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Domky, příbytky a obchody   Domky, příbytky a obchody - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
Domky, příbytky a obchody
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
New Providence :: Město Nassau-
Jump to: